İnsan Asansörleri

İnsan asansörleri temel olarak insan taşıma odaklı olup, konfor ve rahat kullanım amaçlanarak üretilmiştir. Konut tipi binalarda 240 kilodan 1000 kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunan insan asansörlerinin, konut dışı binalarda 630 kilodan 1600 kiloya kadar taşıma kapasitesi ile üretilmektedir. İnsan asansörlerinin 3 kişiden 21 kişiye kadar taşıma kapasitesi olabilmektedir. İnsan asansörlerinin seyir hızları ise genellikle bina yüksekliğine bağlı olarak değişmekle birlikte 0.63m/s ile 2.5 m/s arasında olmaktadır.

İnsan asansörlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar arasında asansörün taşıma kapasitesi, asansör seyir hızı, avan projeleri ve trafik hesaplamalarına göre en uygun asansör imal edilip monte edilir. İnsan asansörlerinde motor hidrolik ya da tahrikli olarak imal edilebilir. Bu tamamı ile projeye bağlı olarak seçim yapılacak bir konudur. İnsan asansörleri montaj öncesinde de sonrasında da uluslararası güvenlik standartlarına ve asansör yönetmeliğine uygun olarak imal edildiğinden emin olunmalıdır. Asansörler teknik olarak herhangi bir eksik ile üretildiğinde sonuçları cana mal olabilmektedir. Bu yüzden asansör imalatı ve montajı yüksek önem arz etmektedir.

İnsan asansörü şirketleri arasında üst sıralarda yer alan Bugo Asansör firmamız kullanıcıların çokça dikkat ettiği hijyen, konfor, kabin iç dekorasyonu gibi noktalara önem vererek hizmet vermektedir. Kullanıcıların tercihine göre laminant, paslanmaz, lamine cam gibi malzemeler ile dekore ettiğimiz insan asansörler asansör yönetmeliğine uygun olarak katlanır kapı olarak imal edilmektedir. Uygun fiyatlarla insan asansörü hizmeti sunan Bugo Asansör firmamız ile insan asansörü fiyatları konusunda endişelerinizi en aza indiriyor, güvenli bir yolculuk sunuyoruz.

Scroll to Top