Projelendirme

Asansör projesi asansör kurulumu gerçekleştirmek için gerekli olan izinlerin alınmasını sağlamak amacıyla ve kurulumun yapılmasını bir plana bağlamak amacıyla yapılan çizimlerdir. Asansör proje hizmetleri veren firmamız asansör kurulumu yaptırmak isteyenler için asansör planlaması ve projelendirmesini içermektedir. Asansörlerin güvenlik etiketlerini alabilmesi için kuruluma uygun olarak projelendirmiş ve güvenlik standartlarını karşılıyor olması gerekmektedir. Asansör projeleri Avan proje ve Uygulama projesi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Avan projeleri mimari projeye esas olarak hazırlanmaktadır. Bu projenin çizilmesindeki amaç asansörün kurulamayacağı asansör kuyuları ve makine daireleri inşasının engellenmesidir. Mimari projeye esas amaçlı çizilen Avan projeler bina trafik hesabı dikkate alınarak asansör planlamasını içerir.

Uygulama projeleri asansör kurulacak alanın ön incelemesi ve kuyu yerleşim planını içermektedir. Asansör proje çizimi konusunda hizmet veren firmamız ilgili standart, kanun ve bağlı yönetmelikler sorunsuz bir şekilde proje çizimi yapmaktadır. Asansör proje imza yetkisi olan SMM mühendisler tarafından standartlara uygun projeler çizilmekte ve onaylanmaktadır. Size sunduğumuz asansör projesi fiyatları sayesinde uygun fiyatlarla asansör projelendirme hizmetlerinden yararlanarak asansör kurulumunu yaptırabilirsiniz. Asansör kurulumu için standartlara uygun bir projelendirme yapılması gerekir. Aksi durumda belediyeler ve denetleme kurullarınca asansörlerin kapatılması kararı verilecek ve asansörler kullanılamayacaktır. Asansör güvenlik etiketlerini alabilmek için asansör sistemlerinin doğru bir şekilde projelendirilmesi ve projeye uygun olarak kurulumunun yapılması önem arz etmektedir. Detaylı bilgi için iletişime geçmeyi unutmayın.

Scroll to Top